אינסטלטור בירושלים - אור אינסטלציה ושיפוצים
 
 
 
 
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקלות נפוצות

 

תקלות נפוצות בכל בית

 
בכל בית יש מדי פעם תקלות שונות ואין זה משנה האם הבית נבנה בבנייה פרטית, אם הוא דירה בפרויקט חדש או בפרויקט ישן. 

התקלות שבבית הן נחלת הכלל ולמרות שניתן להפחית את כמות התקלות ואת החומרה שלהן על ידי שמירה של הבית והמערכות השונות, זה בלתי נמנע שהן יגיעו מדי פעם. 

על מנת להקל על חייכם, אספנו שאלות נפוצות מתחום האינסטלציה וחיפשנו עבורכם את התשובות מה תוכלו לעשות כדי להתמודד איתן כראוי.


שעון המים לא מפסיק להסתובב.


פתרון :

1. להזמין מצלמה טרמית לאיתור הנזילה.
2. בדיקה באסלות לאיתור זרימה קבועה, יכולה לפתור בד"כ את הבעיה.
3. לבדוק אם קיים טפטוף בדוד, הקורה בד"כ מצבירת אבנית.

המים לא יורדים בשירותים.


פתרון:

1. מומלץ להצטייד בפומפה בכל בית, אינה עולה יקר ובד"כ פותרת את כלל הסתימות.

2. במקרה והבעיה היא מסובכת יותר, ניתן להצטייד במשחולת של שרברבים הנותנת מענה לכל אלה, ניתן להשיג ברוב החנויות לכלי עבודה.

ריח רע מפתח הניקוז.


פתרון:

1. לבדוק את פתח ניקוז המים (פתח הביוב) שמהווה מעין "חוסם ריח" אם הוא מלוכלך או חסום בלכלוך.
2. לנקות את פתח ניקוז המים ע"י פתיחתו בעזרת נעיצת מברג מסביב לפתח או ע"י מפתח אלן ופלייר ולמשוך אותו מעלה, לאחר מכן להעביר ניגוב עם מגבונים לחים בלבד ולא ע"י כלים חדים.


לחץ מים נמוך בברזפתרון:

1. במקרה והלחץ מים נמוך בכל הברזים בבית, ככל הנראה הסיבה היא מעצם זה שהצנרת ישנה וכדאי לשקול להחליף את כולה או את חלקה.
2. במקרה והלחץ מים נמוך רק בברז אחד כדאי לבדוק את ראש המקלחת - שבדרך כלל נוצר בו אבנית שלא מאפשרת זרימת מים כראוי-
ניתן לפתור זאת ע"י המסת ראש המקלחת בגיגית או בדלי עם מים וחומץ לשעה לערך או בעזרת חומר להמסת אבנית.


הברז מטפטףפתרון:

1.אם אתם מנסים לסגור את הידית בחוזקה והברז ממשיך לטפטף, רצוי לפרק את ידיות הברז ולהחליף את הגומיות - אותן ניתן לקנות בחנויות לכלי עבודה.
2. אם החלפתם את הגומיות בברז והוא עדיין ממשיך לטפטף, רצוי לשקול להחליף את הברז כולו או להתייעץ עם מומחה. 


רטיבות בקיר


פתרון:

1. לפני שמתחילים לטפל במראה החיצוני של הקיר חשוב לבדוק מהיכן מגיעה הרטיבות, האם היא מגיעה מהצנרת, ממקור חיצוני כגון: תקרה או בכלל מהשכנים. 
2. לאחר שגיליתם היכן הנזילה וטיפלתם בה, חשוב לחכות שהקיר יתייבש לפני שמתחילים לטפל בו, ורק לאחר מכן לשקול לסייד ולאטום את הקיר.


המים "צפים" בכיור.


פתרון:

למעשה מדובר על תקלת אינסטלציה נפוצה אשרניתן לתקן אותה בקלות על ידי ניקוי הכיור ובייחוד את הצינור שנמצא בד"כ בארון האמבטיה מתחת לכיור עצמו - שם ניתן להוציא את הצינור ע"י פתיחתו והוצאת לכלוך מצטבר (כמושיער וכדומה) שבד"כ מהווה בעיה נפוצה.


מה עושים כאשר יש נזילה/ דליפה של מים?


פתרון:

במקרה של נזילה של הברזים או של הניאגרה, מומלץ לבחון שאין בעיה חמורה יותר מאשר הטפטוף המקומי על ידי סגירת כל הברזים ובדיקה שהשעון לא ממשיך להסתובב. אם השעון מסתובב יכול להיות שמדובר על בעיה חמורה יותר –כמו פיצוץ בצנרת.

טיפים :   • לא כל תקלה באינסטלציה דורשת שיפוץ! ישנן תקלות נפוצות בתחום האינסטלציהכשרובן יהיו פתיחת סתימות וטיפול בדליפות, אל ישנן גם בעיות אינסטלציה אשר דורשות החלפה של כלים כמו למשל החלפת סיפון, ברז ותיקון של מכונות שונות. עצם העובדה שיש בבית תקלות כאלה ואחריות בתחום האינסטלציה לא אומרת שעכשיו אתם נכנסים לשיפוץ מלא.


  • לא כל תקלה במכשיר חשמלי דורשת מכשיר חדש! במקרה ואחד המכשירים החשמליים כמו למשל מכונת כביסה, מקרר או מדיח מתקלקלים, כדאי ומומלץ לבדוק אם יש חלק בעייתי במכשיר לפני שמחליפים אותם באחד חדש  כמו שצויין כדאי לבדוק אם ניתן לבצע החלפה של אחד האביזרים הפנימיים במכשיר מהסיבה הפשוטה שפעמים הרבות שניתן להחליף את החלק הבעייתי במכשיר ולסדר את הבעיה הכללית -  התייעצות עם אינסטלטור תוכל לענות לכם על הדילמה ולהחליט האם להשקיע בתיקון או הרכישה של מוצר חדש.


איך מתקנים ברז דולף?

כאשר מדובר על דליפה מהברז.התיקון כולל בדיקה של הרכיבים והחלפת גומיות או חלקים שחוקים, בלויים או מקולקלים.


כיצד מבצעים כיוון של המצוף בניאגרה?

נזילה בניאגרה נגרמת לעיתים קרובות בשל מצוף שאינו מכוון כראוי. יש לסובב את הבורג ולמנוע את הנזילה באופן מיידי. חשוב לשים לב למשטחים חלקים, לנעול נעליים מתאימות ולפתוח את המכסה כדי לאתר את הבורג המדובר. בדרך כלל נמצא הבורג בצד שמאל של הניאגרה וחיזוקו המתבצע עם כיוון השעון.


מתי מחליפים גומייה בראש דוש?

בעיה של זרם נגרמת לרוב בגלל נזילה מראש הדוש. יש להחליף גומייה שחוקה בראש דוש אך כדאי קודם כל להקפיד על סדר פעולות מקצועי: פירוק ראש הדוש בעדינות ושמירה על החלקים הקטנים, החלפת הגומיה בגומיה מתאימה והרכבת ראש הדוש החדש למקומו.


למה מים באמבטיה לא יורדים?

רוב הסיכויים הם שהמים באמבטיה לא יורדים בגלל סתימה בביוב. את הסתימה ניתן לפתור עם פתיחת הביוב, ניקוי או שימוש בפומפה. במקרים קיצוניים של סתימה רצוי להזמין אנשי מקצוע ולחסוך זמן ומאמץ.


האם שווה להחליף ריצוף בגלל נזילה?

במידה והנזילה היא משמעותית או כאשר הריצוף מורם מעל פני הקרקע, כדאי לשקול החלפה של הריצוף.


למה האסלה לא מורידה את כל הלכלוך?

במיכלי הדחה חדשים וישנים יש אפשרות לברור את מד המים הנמצאים בתוך המיכל. במידה והאסלה לא מורידה את כל הלכלוך, כדאי לנסות להעלות מעט את רף המים. התוצאה תהיה כמות גדולה יותר של מים בתוך הניאגרה ושטיפה מאסיבית של הלכלוך בהשוואה לפעולות הדחה קודמות. 

מה עושים כשהמרזבים סתומים?


תפקיד המרזב הוא להוליך את המים שמצטברים לנו בגג היישר למערכת הביוב. המרזבים מהווים תפקיד חשוב מאוד בשמירה על הגג שלנו יבש ואיטום איכותי אינו מספיבלי מרזבים יעילים. המרזבים יכולים להיחסם בגלל שלל סיבות כמו למשל עלים שנשרו או אפילו בעלי חיים שנתקעו בהם. כדי לפתור את הבעיה עליכם לזהות איזה מרזב חסום ולהשחיל דרכו מוט ארוך כדי לפתוח את הסתימה. אם המרזב קטן בקוטרו ניתן להשתמש בחומרים כימיים שימיסו את הסתימה ואם זה לא פועל, לקרוא לשירותי אינסטלציה מהר מאוד לפני שהגשם יגרום עוד נזק.

האם יש רצפות שמונעת נזילות?


ישנם מספר סוגי רצפות שניתן להתקין בבית או בעסק כאשר הריצוף המסורתי יכול להיות פתרון לא רע בחלק מהמקומות אך כדי להימנע משירותי אינסטלציה בירושלים ובמקומות אחרים בארץ ישנם סוגי פרקט שימושיים ביותר. ישנם פרקטים איכותיים מאוד שעמידים למים אך מי שרוצה למנוע נזילות ברצפה שהמים לא יחלחלו דרכה, מומלץ לו עלרצפת אפוקסי. רצפת האפוקסי עמידה וחלקה והמים לא מחלחלים דרכה מה שהופך אותה לעמידה מאוד לאורך שנים. 

פתיחת סתימה בכיור על ידי פתיחת הכוסית


בכל כיור יש כוסית אחת שנמצאת בחלקו התחתון. המים שנשאבים בפתח הניקוז מגיעים עד אליו ומשם זורמים לכל שאר הצנרת ועד לביוב. כדי להגיע לכוסית הזו יש צורך לפתוח את הארון שמתחת לכיור. היא מעין המשך של פתח הניקוז שיש בכיור ולאחר מכן נשבר בצור אנכית לכיוון הקיר. הכוסית היא זו שצוברת את כלהלכלוך שנופל מפתח הניקוז בכיור ובמצבים מסוימים היא עלולה להיסתם. הניחו דלי מתחתיה ופתחו אותה בעדינות, נקו אותה והחזירו אותה. בזמן שהיא פתוחה ניתן גם להזרים מים דרך הצנרת כדי שהיא תישטף.

המים בכיור במטבח לא יורדים

פעמים רבות קורה שהכיור במטבח עמוס בכלים ואתם מתחילים לשטוף את הכלים כדי ללכת לנוח אחרי בישול ארוך. אחרי שהכיור כבר מתחיל להתרוקן מעט מכמות הכלים הגדולה שהייתה בו אתם מבינים שהמים לא יורדים. מים שלא יורדים במצב כזה יכולים להלחיץ ואתם מיד תוודאו האם יש משהו שחוסך את פתח הניקוז אך לפעמים הוא יהיה פתוח לחלוטין. מקרים כאלו יכולים להיפתר בקלות על ידי פומפה שתבצע לחץ אוויר גדול על פתח הניקוז ויתור את הסתימה שנוצרה. במידה והבעיה חוזרת שוב ושוב, שירותי אינסטלציה בירושלים והסביבה יסייעו בפתרון.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אזור מתן שירות – ירושלים, מודיעין והסביבה  טל':  4659339 - 052,   4659339 - 050   פקס:  6474869 - 02  
דוא"ל: adamy200@gmail.com ‬‏